Studio graficzne

Projektowanie jest naszą pasją

Jednym z głównych atutów naszej firmy jest własny profesjonalny dział graficzny bezpośrednio współpracujący z działem produkcji. To tutaj siedmioosobowy zespół złożony z grafików i kolorystów pracuje nad opracowywaniem wzorów, które trafiają następnie do sklepów odzieżowych wiodących marek oraz upiększają wnętrza na całym świecie.
Jesteśmy w stanie zaprojektować dowolny wzór według Państwa wskazówek i przedstawić go w dowolnych opcjach kolorystycznych. Z chęcią zaproponujemy także nasze własne kreatywne rozwiązania, oparte o doświadczenie we współpracy z klientami polskimi i zagranicznymi.
Jeśli nie masz pomysłu na wzór, a chcesz być na bieżąco z najnowszymi trendami - zaufaj naszym specjalistom od designu!

Pracę nad opracowaniem typowego wzoru można podzielić na kilka etapów. Są to:

  • projekt koncepcyjny
  • ułożenie kompozycji
  • separacje kolorów
  • koloryzacja

Projektowanie zawsze przebiega w ścisłej współpracy z klientem. Zależy nam, aby jak najtrafniej odpowiedzieć na oczekiwania, dlatego dokładnie ustalamy wytyczne takie jak: przeznaczenie projektu, rozmiar, rodzaj, styl i charakter oraz kolorystyki. Jeśli wizja klienta co do wzoru nie jest sprecyzowana, zawsze jesteśmy w stanie przedstawić nasze własne pomysły, zaproponować inspiracje, pochodzące na przykład z naszych kolekcji, a także posłużyć poradami technicznymi.

Jak działamy?

Kiedy już ustalimy wstępne założenia, graficy przystępują do skonkretyzowania wizji, czyli ułożenia kompozycji projektu. Podstawową jednostką, którą operujemy we wzornictwie jest "raport"- pojedynczy prostokątny element, który po powieleniu jeden obok drugiego, tworzy obraz wzoru na tkaninie. Na dobrą - czyli estetyczną i miłą dla oka kompozycję składa się kilka ważnych aspektów: harmonijne ułożenie elementów, relacje pomiędzy tłem a motywami, wyrazistość i czystość wzoru, nienaganne połączenia miedzy raportami i... po prostu "to coś". Powstały projekt zostaje poddany technicznej obróbce, czyli separacji kolorów.

Separacje kolorów są wykonywane jeśli wymaganiem klienta jest, aby ten sam wzór zaistniał w różnych opcjach kolorystycznych. Przykładowo w ornamentach kwiatowych najczęściej rozdziela się kwiaty od liści, łodyżek, środków kwiatów, tak aby z łatwością móc manipulować barwami poszczególnych elementów. Kompetencje techniczne i wieloletnie doświadczenie grafików sprawiają, że etap technicznej obróbki przeprowadzany jest z pełnym profesjonalizmem. Szczególne miejsce zajmują w naszej produkcji wydruki imitujące faktury materiałów, takich jak np. grubo tkana lniana tkanina, wełniany splot czy jedwabny haft - tylko po bliższym przyjrzeniu się możliwe do odróżnienia od rzeczywistości. 

Ostatnim etapem powstawania projektu jest koloryzacja. Za pomocą specjalistycznego oprogramowania, a zwłaszcza dzięki doskonałemu oku do kolorów, nasze kolorystki bardzo precyzyjnie dopasowują poszczególne barwy do referencji podanej przez klienta - którą może być np. kawałek materiału lub kod ze wzornika PANTONE. Czasem z zaskoczeniem stwierdzamy, że ten sam wzór w innej kolorystyce zyskuje zupełnie odmienny charakter! Ponieważ barwa może się istotnie zmieniać zależnie od rodzaju podłoża, próbki wykonywane są na materiale dostarczonym przez klienta i zazwyczaj już po kilku próbach idealnie pasują do referencji.