Technologia druku

Dlaczego druk sublimacyjny?

  • pozwala na zastosowanie nieograniczonej ilości kolorów i przejść tonalnych
  • uzyskane barwy są intensywne, czyste i głębokie
  • wzory o nawet bardzo drobnych elementach zachowują precyzję i ostrość krawędzi
  • nadruki są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, pranie i czyszczenie
  • jest uniwersalny w zastosowaniu

    Mamy dostęp do kilkudziesięciu rodzajów materiałów, na których możemy drukować!

Na czym polega proces sublimacji?

Wyjątkowe właściwości druku sublimacyjnego uzyskuje się w oparciu o dwuetapowy proces. Najpierw wykonywany jest nadruk na papierze, następnie podczas dociskania wzoru do tkaniny w termoprasie, barwniki pod wpływem temperatury zmieniają swój stan skupienia bezpośrednio ze stałego na gazowy (sublimacja) i natychmiast wnikają w mikrostrukturę włókien. W efekcie oznacza to, że obraz wzoru nie tyle zostaje nałożony na powierzchnię tkaniny, co trwale w nią wdrukowany. Dzięki tej metodzie uzyskane wzory charakteryzują się żywymi, nasyconymi barwami, a także są trwałe i niewyczuwalne w dotyku. 

Nasz park technologiczny

W 2014r. podjęliśmy strategiczną decyzję o prawie całkowitej modernizacji naszego działu produkcji i wyposażeniu go w najbardziej zaawansowane technologicznie drukarki. Są one poddawane ciągłej kontroli jakościowej i utrzymywane w produkcyjnej gotowości. Wszystkie zamówienia - od niewielkich rozmiarowo po wielkoformatowe jesteśmy w stanie zrealizować w najwyższej jakości i w krótkim czasie. Stosowane przez nas szerokości papierów to 160, 190, aż do 320cm

Ekologia

Używamy technologii najbardziej przyjaznych dla środowiska! 

Sublimacja znacząco obniża negatywny wpływ na środowisko, z którym często kojarzy się nadruk na tkaninach. Na żadnym etapie produkcji nie następuje zużycie wody, nie wiąże się też ona z emisją szkodliwych gazów. W porównaniu do tradycyjnych metod jest to znacznie bardziej ekologiczny proces.